Hemen Abone Ol

Aşağıya iletişim bilgilerinizi girip toplu SMS abonelik işlemini başlatabilirsiniz.

Firma Adı:*
Ad Soyad:*
E-Posta:*
Telefon:  
* işaretli alanların girilmesi zorunludur.
 
SMS Nedir?  
  SMS (Short Message Service – Kısa Mesaj Servisi), mobil telefonlar aracılığıyla düz metinden oluşan kısa mesajların gönderilip alınabilmesi özelliğidir.
Mesaj metni harfler, rakamlar ve alfanümerik karakterler içerebilir. SMS, GSM Faz 1 standardının bir parçası olarak geliştirilmiştir. Latin alfabesi kullanılarak yazılan kısa mesajlar 160 karakter uzunluğunda olabilir. Geliştirdiğimiz yazılım üzerinden 4 mesaj uzunluğuna kadar mesaj oluşturlabilir ve gönderilebilir.
   
  SMS Trafiği
  Cep telefonları aracılığıyla düz metinden oluşan kısa mesajlar göndermek, telefon tuşlarının kullanımının çok rahat olmamasına ve mesaj metninin sınırlı olmasına rağmen son derece yaygın bir haberleşme uygulamasıdır.
2001 yılının ilk üç ayında dünya genelindeki GSM ağları üzerinden 50 milyar SMS gönderilmiştir. İki sene kadar önce (Nisan 1999) dünya genelinde aylık SMS gönderim miktarı 1 milyarken içinde bulunduğumuz yılın ilk aylarında bu rakam 16 milyarı geçmiştir.
   
  Saklama ve İletme
  Mesaj gönderildiği sırada alıcı tarafın hazır olmaması halinde mesaj saklanır. Mesajın alıcı taraftaki cep telefonuna düşmeden kaybolması ya da silinmesi gibi bir şey söz konusu değildir.
Mesaj hazırlandığında ve gönderilmeye hazır hale geldiğinde, verinin teslim edilmesiyle ilgili işlemler mobil şebeke bünyesindeki SMS Center tarafından üstlenilir, bu kısım son kullanıcıya herhangi bir yük getirmez.
   
  Mesaj Teslim Edildi Bilgisi
  Kullanıcıya, göndermiş olduğu mesajın yerine ulaştığı bildirilir. Devre anahtarlamalı (circuit-switched) bir veri iletim platformunda iki uç arasında özel bir iletişim hattı kurulur; kullanıcıya bu hattın kurulduğu ve verilerin (mesajın) iletilmekte olduğu bilgisi verilir.
Gördüğünüz gibi SMS, mesaj iletimi ve mesaj teslim edildi bilgisiyle ilgili işlemleri kullanıcıdan soyutlayacak şekilde tasarlanmıştır.
   
  Her Zamana Sakla ve İlet
  SMS, gönderilen tüm kısa mesajların SMS Center'a uğramak zorunda oldukları bir sisteme göre tasarlanmıştır. Bu modele bazı alternatif çözümler önerilmiştir. Örneğin mesajların her zaman değil duruma göre saklanması bu alternatiflerden biridir. Mesaj önce direkt olarak alıcıya teslim edilmeye çalışılır, mesajın saklanması ancak teslimatın gerçekleşmemesi durumunda söz konusudur. Hem böylece SMS Center'ın ihtiyacı olan işlem gücü de azalmış olur.
Toplu SMS Nedir?  
SMS bilindiği gibi, mobil telefonlar aracılığıyla gönderebileceğiniz, 612 karekterlik dört yazılı mesaj alanı sağlayan, kısa, hızlı ve çok etkili bir haberleşme servisidir.

Toplu SMS ise; gerekli yazılım alt yapısını sağladıktan sonra internet üzerinden birden fazla GSM numarasına yapılan mesaj gönderme sistemidir. Bu sistemle aynı veya farklı içerikteki mesajlarınıza birçok özellik ekleyerek yüksek miktardaki gönderimlerinizi birkaç komut ile gerçekleştirebilirsiniz. Toplu gönderimlerinizi gerçekleştirebileceğiniz kullanımı çok kolay bir yazılım olan SMSClient programını ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Size kalan yalnızca sağlıklı bir internet bağlantısı ve hedef kitlenize ulaşabileceğiniz GSM numaralarıdır.
 
Toplu SMS Özellikleri
SMS tüm cep telefonlarında bulunan bir teknoloji ve Mobil hayatın en vazgeçilmez unsuru. Bu modern iletişim aracının avantajlarından yararlanarak modern ve hızlı kurumsal iletişimler kurabilirsiniz.
 
Hareketlidir,
Günümüzde her gelişme mobil hayatı destekler nitelikte. SMS yoluyla sürekli hareket halindeki hedef kitlenize hemen her yerde ulaşırsınız.

 

Esnektir,
hizmet verdiğiniz farklı özellikteki kişi ve kurumlara farklı bilgilerle ulaşmanız gerekir. Toplu SMS programlarımızda farklı hedef kitle gruplarınız için farklı içerikte mesajlar oluşturabilirsiniz.

 

Özeldir,
Diğer tüm medya kanalları tarafından sürekli mesaj yağmuru altındaki hedef kitlenize kendi özel bilgileriyle özel bir kanaldan ulaşma şansınız var. Bu sistemle isme özel olarak göndereceğiniz mesajlar daha yoğun ilgi ve merak uyandırır.

 

Ekonomiktir,
Müşteri portföyünüz genişledikçe tanıtım ve iletişim bütçenize daha fazla pay ayırmanız gerekir. Toplu SMS ile her tür haberleşmelerinizde diğer iletişim yollarına kıyasla zaman ve bütçeden çok büyük kazanç sağlarsınız.

 

Pratiktir,
Göndereceğiniz mesaja karar verdikten sonra onu hedefinize ulaştırmak SMS ile çok kolay. Kampanyalarınızdan tüm müşterilerinizi aynı saat içinde haberdar edebilirsiniz.
Güvenlidir,
İletişim çalışmalarınızdaki başarı oranlarını net olarak bilmek daha sonraki projelerinizde size ışık tutacaktır. Tüm SMS programlarımızla gönderdiğiniz mesajların ayrıntılı iletim raporlarını alabilir, bu raporlarla kesin doğruluğu olan analizler yapabilirsiniz.

 

Duygusaldır,
Bu özel iletişim kanalıyla özel ilgi bekleyen müşterilerinizle aranızdaki bağı güçlendirirsiniz. Müşterilerinize kendinizi sürekli yanlarında hissettirerek marka sadakatini arttırırsınız.
 
Toplu SMS, tüm diğer pazarlama ve iletişim faaliyetlerinizi destekleyen ve müşteri sadakatini artıran özel iletişim kanalıdır