Hemen Abone Ol

Aşağıya iletişim bilgilerinizi girip toplu SMS abonelik işlemini başlatabilirsiniz.

Firma Adı:*
Ad Soyad:*
E-Posta:*
Telefon:  
* işaretli alanların girilmesi zorunludur.
 
MMS Nedir?  
MMS (Multi Medya Message ) teknolojisi, metnin içerisine resim, müzik ve video dosyaları eklenebilen mobil çoklu mesajlaşma servisidir. MMS'in, SMS (kısa mesaj) teknolojisine göre en belirgin özelliğiı metinle sınırlı olmamasıdır.

Multimedia Messaging Service yani Mobil Çoklu Ortam Mesajlaşma Hizmeti anlamına gelmektedir. Türkiye'de 16 Temmuz 2002 tarihinden beri MMS hizmeti verilmektedir. 2006 yılı ilk ayları itibariyle, üç operatör de sadece şebeke içi MMS mesajlarına olanak tanımaktadır. Dijital kameralardan çekilen veya herhangi bir yolla telefona aktarılan resimler, MMS ile aynı kalitede gönderilebiliyor. Bunun yanı sıra MMS mesajlara ses ve video eklenebilmesi de mümkün. MMS gönderimi yapılan telefon MMS uyumlu değilse, bu noktada MMS - C devreye giriyor ve o telefona normal bir SMS atarak uyarıda bulunuyor ve gönderdiğiniz içeriğe ulaşacağınız internet adresini veriyor.

İdeal şartlarda en düzgün çevirime ulaştığımız maksimum mesaj boyutu için önerimiz 100 K dır. Bu tüm mesajın boyutudur, içeriğinde smil, multiple gif vs. barındırabilir. Message size 100 K dan büyük olduğu durumlarda mesaj daha düşük kapsamlı telefonlara gönderildiğinde kalite bozulma ve telefonunun mesajı indirememe riski artacaktır.

 
Teknik Özellikleri
Video Formatı

Maksimum 30 saniye sürmelidir.
Ortalama bitrate 128 kbps olmalıdır.
Çözünürlük: 176 x 144 olmalıdır.
Saniyede 15 frame desteklemelidir.
Tercih edilen input formatı:3gp
Dosya formatı Video codec: mpeg4
Audio codec: aac

Text Formatı

Yalnızca textten oluşan bir slide 6 satırı geçmemelidir.
Fazlası diğer slidelara yayılacaktır.
Her slide üzerindeki text 18-30 kelime ile limitli olmalıdır ki abone “scroll” işlemini fazla gerçeklemeden okuyabilsin.

SMIL Formatı

Bir mms in diğer içeriğin yanı sıra SMIL sunumu barındırması tavsiye edilir.
SMIL standartına uyulmalıdır: (OMA 1.1, OMA 1.2)
İçerik ismi SMIL içerisinde referanslanmalıdır.
Frame içerisindeki bölge tanımları iç içe geçmeyecek şekilde tasarlanmalıdır.
Smil deki her nesne tanımlı olan bir bölge ile ilişkilendirilmelidir.
Her slide üzerindeki MMS/SMIL layout/region tanımlarının OMA uyumlu olması gerekir.
Slide başına Layout ve 2 bölge tanımı olmalı, bölgeler ihtiyaca göre Image&text olmalı.

Toplu MMS Nedir?   Gerekli yazılım altyapısını sağladıktan sonra internet üzerinden birden fazla Turkcell GSM numarasına MMS (Mobil çoklu ortam mesajı) gönderilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistemle video, text, smil, fotoğraf gibi özellikte hazırlanmış mesajınızın yüksek miktardaki kayıtlarınıza gönderimini bir kaç komutla gerçekleştirebilirsiniz. Toplu MMS gönderimlerinizi gerçekleştireceğiniz SMSClient programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Toplu MMS gönderimi için elinizde hedef kitlenize ait GSM numaraları bulunmuyorsa Turkcell hedefli MMS servisinden yararlanarak hedefli MMS gönderimleri yapabilirsiniz.
SMSClient içinden ulaşabileceğiniz “Hazır MMS Galerisi” ile özel günler için hazırlanmış şablonları kullanarak MMS gönderimleri yapabilirsiniz.

Seslidir,
Ses kayıtlarınızı, kendi sesinizden mesajlarınızı tüm kitlenize duyurabilirsiniz.

Hareketlidir,
Hedef kitlenize ulaştırmak istediğiniz hareketli dosyalarınızı, animasyonlarınızı MMS servisi sayesinde paylaşabilirsiniz

Hem sesli hem hareketlidir
Çektiğiniz videoları hedef kitlenize MMS olarak olarak gönderebilirsiniz

Kullanım Alanları
  • Kayıtlarınızdaki kişilerin doğum günlerini resimli ve videolu mesajlarla kutlayarak
  • doğum günlerine neşe katabilirsiniz
  • Yılbaşını resimli ve videolu mesajlarla kutlayabilir yeni yıl için düzenlediğiniz kampanyaları duyurabilirsiniz
  • Düzenleyeceğiniz özel davetler için mekanınızın fotoğraflarını yada video görüntüsünü hedef kitlenize göndererek davet edebilirsiniz
  • Mağazanıza yeni gelen ürünlerin fotoğraflarını çekerek müşterilerinize gönderdiğinizde ürün odaklı gelmelerine yardımcı olabilirsiniz
  • Bayramları daha neşeli kutlayabilir, animasyonlu tebrik mesajları gönderebilirsiniz